Погрешен телефон

Мажи вежбаат во бодибилдинг клуб и ѕвони еден мобилен телефон. Еден од мажите се јавува и вели:
- Ало.
- Драги ти ли си?
- Да, кажи.
- Вежбаш ли?
- Да.
- Јас сум во една продавница за кожни палта. Гледам едно прекрасно палто на попуст.
- Колку чини?
- 25.000 денари.
- Добро, купи го ама избери си и една чанта која ќе одговара со него.
Жената видела дека денес е нејзиниот ден и рекла:
- Драги, нели ти спомнав дека мама сака да дојде да живее со нас. Што велиш да ја поканиме еден месец пробно да живее и потоа ќе зборуваме.
- Добро, добро, но немој да бараш ништо повеќе.
- Нема, те сакам. Чао.
Мажот го затвара телефонот и прашува:
- Некој да не знае чиј е овој телефон???

Повеќе од ВицотекаДевојката: - Каде е мојот роденденски подарок? Дечкото: - Го гледаш црвеното ферари пред зградата? Девојката: -... + повеќе

Кој има највише кругови? А. Олимпиското Знаме Б. Знакчето на Audi В. Општина Центар Kој е најважен политички алат во... + повеќе

Излегува едно бате од Mercedes S300 ганц нов. Се врват некои батиња и го прашуваат? - Еј, Љутвим, како бе Мерцедесот?... + повеќе

Дете ја прашува мајката: - Мамо како настанале луѓето? - Од мајмуни сине! После тоа детето оди кај татко си: - Тато... + повеќе