Подобро

Жена стои пред огледало и се гледа, се гледа, се гледа!
Потоа се врти кон својот маж и вели:
- Слушај, па за подобро и не си!!!

Вицотека:

Повеќе од ВицотекаЖената вика од спалната: - Драги! Ти купив прекрасен подарок за Нова година! - Покажи ми го. - Чекај да го облечам.

- Како ќе познаеш дека плавуша возела кола? - Има кондом на мењачот.

Една баба полни 100 години, и на својот сопруг кој има 99 му вели: - Е мој Трпе, пред да одам на оној свет би сакала да... + повеќе

Докторите дошле до сензационално откритие: Направиле хибрид помеѓу бубашваба и лубеница. Ја сечеш лубеницата и семките... + повеќе