Алибаба

Разговараат Мујо и Хасо:
- Знаеш Хасо, мојата жена додека беше бремена ја читаше книгата "Тројцата мускетари" и пред некој ден ми роди тројки.
- Леле Мујо, арно што ми кажа. Ќе отрчам дома, зашто мојата жена ја чита "Алибаба и 40 разбојници".

Вицотека

  • Која е разликата меѓу Битлси и Мајкл Џексон?
    Битлси се распаднаа на време!!!

  • Порано жените го чуваа својот невестински фустан за ќерките, а сега за својата следна венчавка.

  • Зошто на плавуша не и паѓа коса?
    - Па коренот длабоко се всадил, нема што да му смета.

  • Шпанско Здружение на пациенти со рак на простатата, испрати силен протест до ФК Реал поради настаните на натпреварот минатата ноќ на...