Пеперутка

Одат мајка, татко и син на пикник на Маврово.
Се возат со колава и наеднаш на шофершајбна паѓа пенис 2 метра?
И синов одма го прашува на татко му:
- Тато тато што беше она?
Таткото збунет:
- Па ова... ништо бе сине, тоа беше пеперутка.
Синов:
- Леле тато колкав пенис имаше!!!

Вицотека

 • Жената на Рамче му вика:
  Ауу што убаво мирисаш.
  - Што си ставил?
  - Чисти чорапи!

 • Трпе учи да вози кола и инструкторот го проверува дали пази при менување на брзините:
  - Трпе, со која одиш сега?
  - Ах, што имам...

 • Продавам брачен кревет,
  едната половина скоро неупотребена.

 • Се возат маж и жена и ги запира полиција:
  • Зошто возевте 80 км/час кога овде е дозволено 60 км/час?
  Мажот:
  • Не, се колнам...