Калории

Бринета прашува плавуша:
- Колку калории можам да согорам, ако пливам цел час во базен!?
А плавушата враќа:
- Глупа жено! Не можeш да гориш работи во вода!

Вицотека

 • Зошто џуџињата кога играат фудбал се смеат?
  - Тревата им ги скокотка на јајцата!

 • Хасо го прашува Мујо:
  - Мујо, сакаш ли ти секс во тројка?
  - Ма што сакам, обожавам!
  - Е па, трчај одма дома!

 • Роберт де Ниро:
  По 50 години брак, еден ден внимателно ја погледнав мојата сопруга и ѝ реков:

  „Пред 50 години имавме мала куќа,...

 • Maж ја испраќа жената му кај роднините во Америка.
  Авионот полетал и тој почнал да се моли:
  - Боже, те молам земи ја, сега ти е...