Јајца

Зошто плавуша ги храни кокошките со чоколадни јајца?
- За да и носат киндер јајца.

Вицотека

 • Што е разлика помеѓу Ред Бул и лозова ракија 55 степени?
  Ред бул ти дава крилја, а лозата погон на сите четири.

 • U opticarskoj radnji. Zena se obraca muzu.
  - U nedoumici sam, sa ovim izgledam ruzno al su jeftine ,sa ovim drugim izgledam lepo al su...

 • Трпе решил да купи стан во Скопје, бендисал еден и прашува:
  - Добро станчево е супер, а дали е тивка населбава?
  - Како не, за...

 • Sahranio covek zenu, obavio sve na grooblju i dosao kuci.
  Kada je usao u kucu, nebo se provali, pocne pljusak,...