Вага за роденден

Трпана на Трпе му вели знаеш ли дека утре ми е роденден?
Да знам.
Трпана:
А што ке ми купиш?
Незнам одговара Трпе.
Трпана:
Јас би сакала нешто мало метално што развива за 1 секунда до 100.
Трпе утре дента доаѓа од Работа и Трпана зачудено гледа кон паркингот
и честита роденден и го дава поклонот отвара а во неа вага.
Трпана:
Па што е ова?
Па нешто мало што од 1 секуна развива и преку 100 !!!

Вицотека

 • Шпанско Здружение на пациенти со рак на простатата, испрати силен протест до ФК Реал поради настаните на натпреварот минатата ноќ на...

 • - Ало здраво, Белчо дома ли е?
  - Не е, отиде куде Црвенио.
  - А кој га тражи ?
  - Жути !!!

 • Maж ја испраќа жената му кај роднините во Америка.
  Авионот полетал и тој почнал да се моли:
  - Боже, те молам земи ја, сега ти е...

 • Се враќа синот од школо дома и му вика на татко му:
  - Тато, јас сум педер!
  Таткото:
  - Абе седни учи таму, педер бил ???