Мики Маус

Маж и жена одат на одмор, снемале кондоми и мажот отишол да купи.
Имало само црни и некои во облик на Мики Маус, па се одличил за црните.
За тоа време жената го изневерила со некој црнец.
И така за 9 месеци се раѓа мали Џо се разбира црнче.
Кога пораснал Џо, го прашал татко си:
- Тато зашто јас сум црн а ти бел?
А татко му одговорил:
- Ќути сине среќа, можеше да испаднеш и Мики Маус.

Вицотека: 

Вицотека

 • Разговараат две крави:
  - Си слушнала ли за онаа болест кравјо лудило?
  - Ма баш ми е гајле, ја сум пингвин!

 • Трпе го носи син му во некое атеље и му вика на уметникот:
  - Еве ти го! Научи го да слика!
  - Ама господине, тоа не е така лесно....

 • Гатачката на карти и вели на жената:
  - Вашиот маж наскоро ќе умре.
  - Тоа го знам, види дали ќе има истрага?

 • Плавуша седнува во турски ресторан и келнерот ја прашува:
  - Како го пиеш кафето?
  А оваа му одговорила:
  - Па со уста???