Пословица

Најновата пословица гласи:
Должен си ко Грчка.

Вицотека:

Повеќе од ВицотекаСе враќа синот од школо дома и му вика на татко му: - Тато, јас сум педер! Таткото: - Абе седни учи таму, педер бил... + повеќе

Трпана му вика на Трпе: - Сакам да ми направиш црно дете! Трпе видел не видел решил да се распрашува, отишол во Кфор и... + повеќе

Како се менуваат работите кога стапуваш во брак? Штотуку оженет маж во мобилниот го зачувува бројот на жена си како “... + повеќе

Каква жена би сакал да имаш? - Паранормална. - Зошто паранормална? - Да има пари и да е нормална!