Нешто ме боли грлото

13-годишна тинејџерка му вели на татко си:
- Тато, нешто ме боли грлото!
- Од што?
- Мислам дека е од водката што ја пиев сношти…
- Ти пиеш?!
- Па да, излеговме со дечко ми…
- Имаш и дечко?!
- Е де, де, не ми е од вчера…
- И како изгледа?
- Па… 3-та средно е, има пирс на носот, малку е немирен, ама ќе отиде на разговор со педагогот на гимназијата и ќе се смири!
- Ооооо!
Таткото веќе е блед како крпа.
- Оф, и главата нешто ме боли, сигурно е од дискотеката…
- Си била и во дискотека???
- Па, да! Само тамо дозволуваат да се пуши трева…
- Ти пушиш трева?!!!
Таткото веќе е пред инфаркт…
- И мислам дека ти ја чукнавме колата!
- Твојот дечко ја возел мојата која?!
Таткото веќе се фаќа за срцето и легнува да умира.
Ќерката:
- Се зафркавам бе татичкооо!
- Сакав само да ти кажам, дека има многу пострашни нешта од еден ќец по математика…

Вицотека

 • Разговараат две сарми во желудникот кога налетал еден коњак. Сармиве не му обрнале внимание, ама наишол вториот - а по него одма и третиот и...

 • Врвна глупост е кога родениот татко ти објаснува дека си постанал од мајмун.

 • На еден војник му стигнува писмо од неговата девојка во кое таа му пишува:
  - Драги!
  Јас веќе не можам да бидам со тебе.
  ...

 • Го прашува детето својот другар од кај доаѓаат децата?
  - Од на мајка ти пи*ката, од кај па ја да знам!!!