Скопје до Охрид

Трпана му ѕвони на Трпе:
- Трпе, да не ја имаш чепкано навигацијата на колата?
- Да, сакав да видам колку е растојанието од Скопје до Охрид.
- Е фала многу, јас сум во Охрид..,

Вицотека

 • Еден наркоман ја води својата ќеркичка во градинка.
  Ќеркичката сакала да се пошегува со таткото, со прстот покажала нагоре и извикала:...

 • Внукот го гледа дедото како седи без гаќи на клупата и го прашува:
  - Дедо зошто седиш без гаќи на клупата?
  - Не прашувај, ова е...

 • Мажи вежбаат во бодибилдинг клуб и ѕвони еден мобилен телефон.
  Еден од мажите се јавува и вели:
  - Ало.
  - Драги ти ли си?...

 • 1981 година
  1. Принцот Чарлс се ожени
  2. Ливерпул стана европски шампион
  3....