Жена ми свири на клавир

- Жена ми свири на клавир, постариот син на труба, а помладиот на кларинет.
- А ти?!
- Јас седам и све трпам ?!?

Вицотека:

Повеќе од ВицотекаZalutao Mujo u neko zabačeno selo i pita lokalca: • Imate li neku turističku atrakciju ovde u selu? • Ma imali smo, ali... + повеќе

Пасев си две јагниња траву по ливаду и едно га прашуе друго: Веруеш ли у живот после Велигден ?!

Брачен пар влегува во фаст фуд ресторан и нарачува еден хамбургер и порција помфрит. Возач на камион со жал го гледал... + повеќе

Чак Норис не оди во кревет, креветот сам доаѓа.