Исти сон

Во ординацијата на познат психијатар лежи пациент и го раскажува својот проблем:
Докторе секоја ноќ го сонувам истиот сон. Сонувам како лежам во некоја куќа во џакузи опкружен со многу згодни манекенки, познати пејачки и водителки, згодни келнерки во топлес кои ни точат шампањско и нè служат со кавијар. Кога на златниот послужавник ќе ни донесат кокаин за шмркање тоа е знак дека оргиите може да почнат. Тогаш светлото малку се придушува и...
Психијатарот го прекинува:
Извини, ај направи мала пауза да легнам покрај тебе и јас, до крајот на сонот!

Повеќе од ВицотекаИграле фудбал, Македонија - Бразил. И на градски Роналдињо треба да шутира слободен удар, ама живиот ѕид на Македонија... + повеќе

Влегуваат во кафич, црнец, Баци и Чае, мали Џокица, Гоки, Трпе и Трпана, Фата, полицаец, чесна сестра, Чак Норис,... + повеќе

Јас би бил најсреќен кога сите би пешачеле по 10км дневно. Што сте вие, лекар? -Не јас сум чевлар.

Разговараат двајца студенти: - Абе, овој професоров е многу глуп. - Зошто? - Па научил 14 јазици, а се оженил со жена... + повеќе