Бодибилдери

Мажи вежбаат во бодибилдинг клуб и ѕвони еден мобилен телефон. Еден од батките се јавува и вели:
- Ало.
- Драги ти ли си?
- Да, кажи.
- Вежбаш ли?
- Да.
- Јас сум во една продавница за кожни палта. Гледам едно прекрасно палто на попуст.
- Колку чини?
- 35.000 денари.
- Добро, купи го ама избери си и една чанта која ќе одговара со него.
Жената видела дека денес е нејзиниот ден и рекла:
- Драги, нели ти спомнав дека мајка ми сака да дојде да живее со нас. Што велиш да ја поканиме еден месец пробно да живее и потоа ќе зборуваме.
- Добро, добро, но немој да бараш ништо повеќе.
- Нема, те сакам. Чао.
Мажот го затвара телефонот и зачудено прашува:
- Некој, да не знае чив е овој телефон, баткава очигледно ќе има проблем?

Повеќе од ВицотекаТрпана на Трпе му вели знаеш ли дека утре ми е роденден? Да знам. Трпана: А што ке ми купиш? Незнам одговара Трпе.... + повеќе

Zove Ciga hitnu pomoc. "Brzo doktore dete nam progutalo k*rton!" Doktor zove vozaca i sestru i samo sto nisu krenuli... + повеќе

Седеле Дејан и Саша Матиќ у кафиќ, Саша кивнал а Дејан му рекол: - Дај брате и мене отвори ми лименка.

Оженило се дете од село и прашуев га после неколко дна... - Абе каква ти е невеста, добра ли е? - Па не е бш нешто... + повеќе